top of page
Görüşleriniz bizim için değerlidir!
Yorumlar

Aşağıda bulunan görüşler, bugüne kadar Sera Hoca farkıyla hedefledikleri skorları sağlayan öğrencilere ait yorumlar olup, imla ve yazım hataları dahi değiştirilmeden yazıldığı şekliyle sunulmuştur. Değerli katkılarından dolayı bütün öğrencilerimize sonsuz teşekkürlerimizle!

Beril T. (beriltekin99@gmail.com)

Bu sene sevgili Sera Hocam ile beraber yürüttüğümüz bütün IELTS sınavına hazırlık sürecinde, gerek sınıf derslerimiz boyunca bütün öğrencilerine olan yaklaşımı, gerekse sınıf derslerimizin son bulmasıyla birlikte ev ortamında devam ettirdiğimiz çalışma sürecimiz için kendisine öncelikli olarak çok teşekkür ederim. Bütün bu süreçte kendisiyle hem grup dersleri hem de birebir dersler yapma imkanına sahip olan bir öğrencisi olarak, her zaman öğrencisini yetiştirmeye ve hedeflerimize ulaşmamızda bizi teşvik etmeye odaklandığını söylemem gerekir. Bir öğretmen olarak, derslerin yanı sıra aslında öğrencisine kendisi ile kaldığında öğrenimini devam ettirmeyi öğrettiği çok değerli bir sistem kurmuştur. Bu süreçte aldığım derslerde edindiğim sınavlara yönelik veya sınavlar dışındaki bütün kazanımları, derslerden sonraki yaşantımda ileriye dönük olarak da devam ettirebilmeyi öğrendiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bunun yanında, Sera Hocam her zaman için bütün öğrencilerine fazlasıyla zaman ayırmaktadır. Ev sürecinde oluşturduğumuz raporlama sürecinde öğrencilerine birebir ve ayrıntılı geri dönüşler yaparak yanlışlarımızı farketmemizi ve üstüne koyarak ilerlememizi sağlamıştır. Her şey için, sevecenliği, öğrencilerine ve eğitime yaklaşım biçimi için yeniden kendisine çok teşekkür ederim. Bu sene hayallerime ulaşmam için adım adım yanımda olduğu ve desteklerini hiçbir zaman esirgemediği için de ayrıca çok teşekkür ederim.

Nemira S. (nemirasak@hotmail.com)

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile iletişime geçip bu zamana kadar gittiğim ve harcağım tüm kurslara keşke gitmeseydim dediğim yer. Sera hocanın ilgisi, sistematikliği verdiği yıldızlı notlar ile ielts’e hazırlandım. Herkese seviyesine göre tavsiye vererek her öğrencisiyle teker teker ilgilenip süreci başarı ile tamamlayan bir hoca düşünün. Ne kadar teşekkür etsem az.. sınav sabahı notlarıma son göz bakıp içeride derste dedikleri gözümün önüne gelerek yaptım :)

Sena U. (senauyartc@hotmail.com)

Sera hocam sayesinde ieltsden 6.5 aldim readingden 7 almış olmamda katkısı cok büyük. Speakingde de öğrettiği şeyler çok güzeldi. Kesinlikle tavsiye ediyorum

Mert K. (mertkulen4@gmail.com)

IELTS sınavına hazırlanmak için bir yer arıyordum. Müdürüm vasıtası ile Sera Hoca ile tanıştım. İngilizce seviyemden pek şüphem yoktu fakat hazırlanmam gerektiğinin farkındaydım. Sera Hoca ile tanıştık, kursun nasıl işlediğini anlattı ve seviyemi belirleyebilmem için bana mini bir sınava tabi tuttu. Kursa başladıktan sonra Sera Hoca'nın ne kadar disiplinli olduğunu anlıyorsunuz. İlk başlarda sınavın bölümlerine yönelik sizi hazırlıyor ve konuları pekiştirebilmeniz için bir çok alıştırma ile yoğun bir çalışmaya başlamanız gerekiyor. Sera Hocamın verdiği tüyolar çok işinize yarayacaktır, tonlarca öğrenmeniz gereken bilgiyi size hap gibi aktarıyor. Bu sürecin içerisinde de kendinizi değerlendirmeyi öğretiyor ve çalışmalarınızı raporlamanızı istiyor. Aslında kurstan sonraki süreç için sizi kendinize yetecek seviyeye getiriyor. Kurstan sonra ise kişisel olarak çalışmanız gerekiyor fakat istediğiniz zaman Sera Hocam'a ulaşabiliyorsunuz. Kişisel anlamda da ilgisi çok berrak. Saat farketmeksizin sorunuzu sorabiliyorsunuz. Sorduğunuz soru her türlü cevaplanıyor ve kapsamlı bir şekilde bunu nasıl düzeltebileceğinizi de anlatıyor. Daha fazla uzatmak istemem, kısaca şunu söylemek isterim, eğer İngilizce seviyeniz belirli bir noktada ise Sera Hocamın söylediklerinizi yaptığınız takdirde 6.5'in altında almanız pek mümkün değil. Ben yaptığı eğitimden ve disiplininden çok memnun kaldım. Kendisi ile tanışmaktan da ayrıca mutluyum. P.S. : IELTS Academic modülüne girdim ve 7.5 aldım. R:8.0, L:8.5, W:6.5 , S : 6.5

G. Yıldız (gyildiz97@gmail.com

Daha önceki iş yerimden bir arkadaşımın çok güzel referansı ile Sera öğretmenim ile tanıştım. Önce kızım ile IELTS konusunda çalıştılar. Birgün sıranın bana geleceğini hiç tahmin etmezdim. O gün geldi ve hiç tereddüt etmeden kendisi ile irtibata geçtim. Kızım ile çalışmalarını yakından takip etmiştim. Aynı titizlilik, aynı azim ile derslerimi tamamladım. Sera öğretmenim gerçekten konusuna hakim, titiz, kararlı ve sağ duyuludur. Benim işimden dolayı çoğu zaman derslerimizi tekrar planlamak zorunda kaldık. Bu konuda o kadar nezaket gösterdi ki anlatamam. Kendi programını bana göre ayarlama çabasından dolayı kendisine buradan bir daha teşekkür ederim. Ayrıca, her zaman internetten dokümanlar bulunarak çalışılabilir diye düşünüyordum. HAYIR. Konu bu kadar basit değil. Mutlaka size yol gösterecek bir kişi lazım. Sınava girmek için sınavın nasıl olduğunu mutlaka bilmelisiniz. Sınavın “TAKTİK” ‘ini öğrenmelisiniz. Ne ile karşılaşacağınızı bilmek ve bunu uzman biri tarafından size sağlanması her zaman önemlidir. Bu durum sizin kendinize olan güveninizi arttırır. Sera öğretmenim bende tamamıyla bu etkiyi sağladı. Uzaktan eğitim konusunda tereddüt etmeden, yüz yüze eğitimden farksız olarak derslerimizi işledik. Anlatacak çok şey var. Ama uzun lafın kısası; Sera öğretmenimin neşesi, azmi, cesaretlendirmesi, kişi ile uyumu, yönlendirmesi ve nezaketi gerçekten harika. Ben buna PROFESYONEL’lik diyorum. Son söz olarak, IELTS sınavım güzel geçti. İstediğim notun üzerinde aldım. Bunu başarmamda katkısı olan güzel insan, Sera öğretmenime bir daha teşekkür ederim. Saygılarımla.

Hande A. (handeaydogan92@gmail.com)

Herkese selamlar, Öncelikle Sera hocaya her şey için çok teşekkür ederim. 2 yıl önce arkadaşımın önerisiyle Sera hocayla tanışma fırsatı bulmuştum. Kendisi inanılmaz disiplinli, çok planlı ve gerçekten çok ilgili bir hoca. 2 yıl sonra tekrar IELTS sınavına hazırlanmam gerekince hiç tereddüt etmeden yine Sera hocayla iletişime geçtim. Pandemiden ötürü dersler online olacaktı ve ilk başta biraz tereddüt etmiştim fakat Sera hocanın ders işleme tarzını ve her şeyi ne kadar planlı ilerlettiğini bildiğim için onlineda da bir şey farketmeyeceğini düşündüm ve yanılmamışım. Dersler çok verimliydi ve aynı sınıftaymışız gibi ilerledi. Sera hocayı tanıdığım için çok şanslıyım. Şimdiye kadar karşılaştığım en iyi hocalardan biri benim için. Sayesinde hem İngilizcemi geliştirdim hem de sınav taktiklerini çok iyi öğrenip pekiştirdim. Siz çalıştıkça sizi bıkmadan sıkılmadan takip eden, her sorunuzu aksatmadan yanıtlayan çok değerli bir öğretmen. Eğer gereken çalışmaları aksatmadan yaparsanız istediğiniz puanı rahatlıkla alabileceğinizi söyleyebilirim. Tekrar Sera hocama sonsuz teşekkürler.

Ezgi B. (ezgi.bayraktar@icloud.com)

Pandemi sürecinde Almanya yüksek lisansı için IELTS kursu arayışına girdim. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda Sera Hoca ile tanıştım. Başta uzaktan eğitim alma fikrine çok sıcak bakmasam da Sera hocayla yaptığımız ilk ders sonucunda fikrim tamamen değişti. Yapmış olduğumuz her dersin sonunda motivasyonum daha da arttı. Sera hocanın ödevlerde yaptığım yanlışları kendi kendime fark etmemi sağlayan sistemi sayesinde eksiklerimi kısa sürede kapattım ve sınavda istediğim sonuca ulaştım. Herkese tavsiye ederim!

Ozan U. (ozzy190383@hotmail.com)

Merhaba arkadaşlar. Kursa başlamadan önce online kurs ile ilgili kafamda soru işaretleri çok fazlaydı ve kesinlikle sınıf ortamında olmayan kursların verimli olmayacağına inanmaktaydım. Ancak sera hoca bunu anlayışla karşıladı ve ilk dersin sonunda devam etmek isteyip istemediğimi sordu. Kesinlikle tavsiye ederim, çünkü dersler bir solukta bitiyor, dersler ve bireysel çalışmaların yoğunluğundan iyi ki kursa online katılıyorum diyorsunuz. zaten şu pandemi ortamında evinizden daha rahat ve verimli olabileceğiniz başka bir ortam söz konusu değil. Sera Hoca'nın sınava yönelik yöntem ve önerileri sayesine zayıf ve eksik kısımlarınızı kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Yapmanızı istediği bireysel çalışmaları düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde ingilizce seviyenize göre alabileceğiniz en iyi puanlardan birini alabilirsiniz.

İrem Y. (iiremyasar@hotmail.com)

Başlangıçta gözümü çok korkutan Toefl sınavından ilgisi, bilgisi ve profesyonelliği ile hedeflediğim puanın üzerinde almamı sağlayan Sera Hocama çok teşekkür ederim. İlk başta dürüstlüğü ve gerçekçi yaklaşımı sebebiyle Sera Hoca’yı tercih ettim. Sonrasında alanındaki hakimiyetine ve uzman bilgisine şahit oldum. Ne kadar doğru bir karar verdiğimi sınav anında daha da iyi anladım. Verdiği materyaller ve aktardığı bilgiler sayesinde sınav hakimiyeti kazandım ve sınav anı benim için hiç beklemediğim kadar rahat geçti. Yapılması gereken çalışma sürecinde ve sınav anında Sera Hoca’nın dediklerini aynen uygulamak ve çalışma programına bağlı kalmak. Süreç boyunca titizlikle eksiklerime eğilmesi ve sıkı takibi kesinlikle güven ve motivasyonumu artırdı. Engin bilgisinin yanında verdiği destek sayesinde önümde büyük bir engel olarak gördüğüm Toefl sınavını başarıyla atlattım. Bu süreçte her soruma cevap bulduğum, yardım ve desteklerini benden esirgemeyen Sera Hocama tekrar çok teşekkür ederim :)

Onur G. (onurgundem@hotmail.com)

Sera Hoca ile ilk tanışmam 2014 yılında gerçekleşti. O zaman ihtiyacım olan TOEFL IBT puanına elde etmek için Sera Hoca'nın yardımıyla onun verdiği özel ders programına katıldım ve istediğim sonucu elde ettim. Aradan 5 yıl geçti ve 2019 yılında eğitim amaçlı ingilizce yeterlilik puanına tekrar ihtiyaç duydum. Bu sefer şansımı IELTS 'den kullanmaya karar verdim. İnternetten yaptığım araştırmalar ve çevremdeki insanlardan aldığım tavsiyeler doğrultusunda Advanced English Center'ı keşfettim. Bu merkezin sahibinin benim 2014 yılında eğitim aldığım Sera Hoca olduğunu öğrenince tekrar mutlu oldum. Sera Hoca kendine has eğitim anlayışıyla tam bir profesyonel. Onu diğer öğretmenlerden ayıran en önemli özelliği, kişiye yönelik yoğun ve etkili bir sisteme sahip oluşu. Gerek derslerin içeriği, gerekse eğitim süreci boyunca anlattığı sınav teknikleri öğrencilerin istekleri puanlara ulaşması için iyi uygun bir ortam hazırlamakta. Sera Hoca derslerin başladığı tarihten bitiş tarihine kadar öğrencilerle bire bir olarak ilgilendi. Bu sayede eksiklerim üzerine yoğunlaşarak daha iyi sonuçlar elde etmemi sağladı. Sınıftaki öğrenciler ingilizce durumlarına göre belirlenmekte bu sayede en düşük seviyede olan bir öğrenci ile daha iyi ingilizce seviyesine sahip öğrenciler bir arada bulunmuyor. Bu da bir eğitim süreci geçirmemi sağladı. Ben IELTS hazırlık dönemim boyunca hem Sera Hoca'nın motivasyonu hemde bana verdiği yoğun ödev programı sayesinde istediğim puana ulaştım. Advanced English Center sizi uygun çalışma temposuna sokabilecek ve eksiklerinizi gidermeye yardımcı olabilecek bir eğitim merkezi. Bana yaptığı katkılardan dolayı Sera Hoca'ya ve onun uyguladığı eğitim methoduna tekrardan teşekkür ederim. Umarım bir gün tekrardan karşılarız hocam :)

Ezgi T. (ezgi.turgut11@gmail.com)

İlk başlarda beni çok korkutan TOEFL sınavından ilk seferde Sera Hoca sayesinde istediğim notu aldım. Hem çalışıp hem TOEFL gibi ağır bir sınava hazırlanmak çok zordu ancak Sera Hocanın yoğun çalışma planı sayesinde istediğiniz notu almanız mümkün. Tam pes ettiğim yok yapamıcam galiba dediğim anlarda Sera Hocanın plana sadık kalarak bu korkutucu sınavın üstesinden geldim. Bu yüzden Sera Hocaya tekrardan teşekkür ederim. Sayesinde çoğu kişinin kırkulu rüyası olan bir sınavın üstesinden gelmiş oldum.

Hümay T. (humay.turut@hotmail.com)

Sera Hoca’yla bu ikinci calismamiz. Ilki 5 yil once sadece 1 haftalik calismayla toefldan almam gereken puani almistim. Simdide 5 haftalik grup calismasi uzerine hedefledigim puanin cok cok ustune ulastim:) Cambridge denemelerini fln cozerken acaba olmuyomu yapamiyomuyum diye cok tereddute dustum fakat layigiyla olmus:) ikinci kez Sera Hoca farkiyla istedigim puanin cok ustunu aldim hersey icin cok tesekkur ederim bir daha toefla ihtiyacim olursa yine kesin burdayim:)

Beril B. (berilbul@hotmail.com)

Ilk basta cok korktugum TOEFL'dan Sera Hocanın buyuk yardımlarıyla, hedefledıgım puanın da ustunde bir puan aldım. Sera Hocanın soyledıgı seylerı uyguladım ve gerisi kendiliginden geldi. Tek yapmanız gereken Sera Hocanın verdigi odevleri ve materyalleri sıkı calısıp arkanıza yaslanmak. Sera Hoca zaten bu surecte Adan Zye yanınızda olacaktır. Kendisi sadece derslerde degıl, ders dısında da sınavla alakalı sorunlarınıza cozumler bulacak guvenilir bir TOEFL egıtmenı ve eminim ki Ankaranın en iyisi. Her sey ıcın tesekkurler Sera

Hocam!!

Ercan Ö. (ozdamarercan@gmail.com)

IELTS benim gibi altyapısı kuvvetli olmayan üniversite eğitimini bile Türkçe olarak almış biri için tamamen tabuydu. Sera Hoca ile eğitime başladıktan sonra farklı bir boyuta geçiyorsunuz arkadaşlar. Söylediği, tavsiye ettiği ve zorunlu kıldığı herşeyi harfiyen yerine getiren biri için istediği score'lar hayal değil. Tek kelimeyle benim için mucize yarattı diyebilirim. Sınav sonucum Academic Test: Overall :6 L:6 R:6 :W:5 S:6.

Tevfik K. (tevfikkalkan@yahoo.com)

Malum yurtdışı imkanları için TOEFL sınavını almam gerekiyordu ve bu işi hızlı çözmek istiyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Sera Hoca ile tanıştım. Eğitim konsepti ilk günden etkimişti beni. Açıkçası uzun süreli ve kalabalık kurslara gitmek istemiyordum. Bu nedenle 5 kişilik ve “to thepoint” bir eğitim sistemi çok işime geldi. Kurs süresi kısa ama çok konsantre ve yeterli. Zaten kurs bitiminden sınav gününe kadar çalışmalar devam ediyor. Sera Hoca TOEFL sınavını çok iyi analiz ettiği için kursiyerlere bu tecrübesini çok iyi aktarabilmektedir. Yani kurs bitiminde sınavda ne ile karşılaşacağınızı çok iyi biliyorsunuz. İlk günden belli bir çalışma programının içinde buluyorsunuzkendinizi. Çok disiplinli bir çalışma programı uyguluyor. Program kapsamında teknik ve taktik çalışmalar yanında pratik çalışmalarda yapılıyor ki bu kısım sınav pratiği için gerçekten önemli. Hocanın size verdiği programı uygularsanız başarı kaçınılmaz diyebilirim. Sera Hoca sizi sürekli  izliyor ama sıkmadan, siz ne kadar almak istiyorsanız o kadar katkı veriyor. Yaptığınız her çalışmanın feedback’ini alıyorsunuz. Zaten kursun en önemli kısmı burası bence. Çok çalışmak yerine doğru çalışmak daha önemli. Bu feedbackler sayesinde sınav gününe kadar kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Sonuç olarak TOEFL sınavına ilk girişimde planlarımın üstünde bir puan aldım. Sera Hoca ile çalışmanın ne kadar doğru olduğunu sınav skorunu görünce daha iyi anlıyorsunuz. Tekrar teşekkürler hocam emekleriniz için..

Nurten Ç. (cankayanurten@gmail.com)

sevgili sera hoca,3 yılın ardından tam bir çaresizlik anında - isminizi daha önce keşfetmeme karşılık- son çare olarak ulaştığımız öğretmen. ...oğlum odtü hazırlığı gecemeyince son şansını deneyeceği anda askerlik sorunuyla burun buruna geldi.işte bu sırada onunla tanıştık ve oğluma tüm egitim hayatı boyunca çalışmadığı kadar ders çalıştırttı.ama metodik bir biçimde, rastgele değil. eksiğini gördü yol çizdi. ben eğitimci bir anne olarak yıllarca çalışmanın önemine inandım ve öyle destekledim ogrencilerimi.ama oğluma ulaşamadım.oğluma ulaşan ve Ielts sınavını vermesinde ve sonunda okuluna dönmesinde anahtar olan sevgili  güzel meslektasima sonsuz teşekkür ve saygılarımla. ..sera hocayı herkese gururla anlatıyorum

Elif K. (karakaya795@gmail.com)

Sera Hocadan Toefl dersi almak icin iki günlügüne Istanbul'dan geldim.Kisa zamanimiz olmasina ragmen yaptigi program sayesinde cok verimli dersler yaptik.Tecrubesi sayesinde bana ogrettigi yontemler ve gercek sinav formatina uygun pratikler ile yaptigim yanlislari duzelterek basarimi arttirdim.Sera Hoca'ya büyük bir tesekkur borçluyum hem guler yuzu hem ogrettigi her sey icin...

Serhan B. (srhnbudak@hotmail.com)

Merhabalar, IELTS ve TOEFL benzeri sınavlara hiç girmemiş biri olarak Sera Hoca ile tanışmam bir iş fırsatının başvurularında IELTS istemesi ile kesişti.Kendisini internette yaptığım araştırmalar sonucu keşfettim ve ufak bir telefon görüşmesinden sonra kursuna kayıt olmaya karar verdim.Kendisi bu sınavların mantığını tamamen kavramış bir hoca ve her bölümle ilgili tecrübelerini ve pratik bilgilerini karşısındakine çok rahat bir şekilde aktarıyor.Size düşen ise verdiği ödevleri yapmak ve bununla ilgili raporları oturup hazırlamak ve hocaya yollamak ve ardından hocamızdan hatalarınızla ilgili feedback'ler almak. (Ki ben bu konuda çok iyi bir öğrenci olamamışımdır. Ama dediğimi yapın yaptığımı yapmayın :) ) .Ben hocamızla ben de dahil 5 kişilik bir grupla 33 saat çalıştım.Kurs süresi diğer kalburüstü dersane ve dil kurslarına göre az gibi görünebilir fakat bu sizi aldatmasın.Özel dersten pek bir farkı olmaması ve hocanın sizi sürekli kontrol altında tutması sebebiyle zaten ihtiyacınız olan bilgi bu süre içerisinde sizlere fazla fazla verilmiş oluyor.Benim gibi süre kısıtınız varsa ve istediğiniz sınavda hemen sonuç almak istiyorsanız Sera Hoca sizler için çok büyük bir şans.Tekrardan size buradan da teşekkür etmek istiyorum hocam.Sağ olun :)

Hale G. (hgoral@ziraatbankasi.com.tr)

Ben bir anne olarak SERA Hanım ile ilgili görüşlerimizi yazmak istiyorum. Oğlum geçen sene ODTÜ hazırlığı geçemedi ve bu sene dışarıdan hazırlanmak zorunda kaldı. 2 ay önce internetten IELTS sınavına hazırlanan ve sınavı geçen öğrencilerin yorumlarından tesadüfen Sera Hanımı keşfettim ve kendisi ile görüştüm. Sera Hanım oğluma sadece ders verip bırakmadı. Çalışmaya, motive ederek teşfik etti. Hem profesyonel hem de her öğrencinin farklı olduğunun farkında olarak yaklaşan bir insan. Şükürler olsun Sera Hanım'ın sayesinde IELTS sınavını başarı ile geçti. Kendisine minnettarım. Her şey için teşekkür ederim. Helal olsun size...

Merve G. (smgenc94@gmail.com)

IELTS ile ilgili ortalama bir öğrencinin yaşadığı bütün sorunları şahsım adına deneyimliyordum -ta ki Sera Hoca'dan aldığım bilgilere kadar. Süre problemi yaşıyorken size sorunun çekirdeğini buldurup çevresindeki gereksiz artıkları temizlemenize, böylece cevabın ay çiçeği gibi karşınızda açmasını sağlıyor. Bunu yaparken işin mantığını anlattığı için sizin aynı hatayı yapma lüksünüzün üstünü çizmiş oluyorsunuz. Süre probleminiz varsa buna yönelik çalışmalar yapıyorsunuz. Herkese program yapıyor ve kursun son dersinden sonra sizi yine yalnız bırakmıyor. Essaylerinize ve göndermeniz gereken raporlara her zaman vakti var. Bu arada ders esnasında soru soracaksınız %99.9 soruyu tahmin ettiği için soruyu sizden önce cevaplıyor :) 15 yıllık öğrencilik hayatıma dayanarak söylüyorum ki, iletişimi inanılmaz güçlü, kesinlikle tavsiye ederim!

Yağız K. (yagiz.kayali@gmail.com)

Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Her ne kadar bütün üniversite eğitimimi ingilizce almışta olsam TOEFL gibi ciddi bir sınav için profesyonel bir destek almam şarttı. Hele ki aşmamız gereken skor bu denli yüksekken. Daha önce bütün yazımı harcayarak farklı bir kursa gitmiş ancak hiç ama hiç memnun kalmamıştım. Tam da böyle stresli bir zamanda internet üzerinden Sera Hocama ulaştım. Hani derler ya güneş gibi doğdu diye. İşte o sıkıntılı zamanlara gerçekten güneş gibi doğdu. Öğrettiği müthiş teknikler ile ucu ucuna yetiştirdiğim readinglerden keyif alır oldum. Listeningte yaptığımız dinlemeler sadece TOEFL da değil derslerimde de yardımcı oldu. Konuşma ve yazma için tavsiye ettiği taktikler sayesinde korkulu rüyam olan TOEFL dan hayal dahi edemeyeceğim bir skor aldım. Kendisi sadece bir öğretmen olarak değil aynı zamanda iyi bir mentör olarakta süreç boyu yanımda oldu. Öğrettiği tüm bu taktiklerin yanında kendime güvenmemi sağladı. Onun sayesinde gayet güzel bir sınav süreci geçirdim ve istediğim skoru elde ettim. Geleceğimi şekillendirmek için attığım bir adımda hayatımı değiştiren insanlardan biri olmayı başardığı. Ayıca bana TOEFL gibi ciddi bir engeli aşmam konusunda gösterdiği gayretlerden dolayı müteşekkirim. Sevgili hocam iyiki sizi tanımışım. Sevgiler...

Göksu Ö. (goksuozok@gmail.com)

IELTS sınavına yurt dışı yüksek lisansa başvurmak için girmem gerekiyordu ve sınavda başarılı olmak adına bir profesyonelden yardım almam gerekti, yaptığım araştırmalar sonucu Sera Hoca'nın bu alanda en iyisi olduğu kanaatine vardım. Aldığım sonuç da bunun kanıtı oldu. Sera Hoca gerek verdiği teknik bilgilerle gerek pratik çalışmalarıyla ve izlediği planlı çalışma programıyla IELTS'te başarılı olmamı sağladı.

Çağrı K. (cagrikizildag@gmail.com)

Advanced English Centre, içeriye ilk adım attığınız andan itibaren fark edeceğiniz gri rengin baskın olduğu yapısı ile sizi ingilizcenin ana vatanı İngiltere'ye gelmişsiniz gibi hissettirecektir. Yalnız sakın kasvete kapılmayın çünkü içeride alacağınız eğitim sizi gelecek planlarınız ile ilgili inanılmaz motive edeceğinden emin olabilirsiniz, unutmayın burada her şey planlı, duvarların renkleri bile! Sera Hoca'nın işini son derece sahiplenir yapısı ve hakkında eğitim verdiği konuya yüksek hakimiyeti onu diğer yorumlardan da okuyabileceğiniz derece başarılı ve saygın bir eğitimci haline getiriyor. Kendisi ile sadece haftada 2 sefer totalde de 5 haftalık bir eğitim anlaşması yapmış olmamıza rağmen, sınav gününe kadar kurumu her gün sabahtan akşama kadar işgel etmemize imkan vermesi, onun öğrencilerini başarıya ulaşmalarını sağlayabilecek her imkanı sunabileceğinin kanıtı olarak karşınıza çıkıyor. Bizlere sunduğu doğru taktik ve eğitim dökümanları, verdiği ev çalışmaları (ilk haftalarda zorlanabilirsiniz, daha sonra önemini anlayacaksınız), gerçek bir sınav yapısındaki denemeleri, sınav günü geldiğinde hiç bir stres yaşamamanıza olanak sağlıyor.Sera Hoca ile tecrübe edeceğiniz eğitimi anlatmak için bu cümleler çok sade bir özet olacaktır, kendisi ile tanışmak için daha fazla vakit kaybetmeyin.Üzerimizdeki emekleriniz için teşekkürler Sera Hocam. Başarılarımız ve başarılarınız daim olsun.Bu arada sınav notum IELTS-ACADEMIC L:7.5 R:6.0 S:7.0 W:6.0

Rabia E. (rabiaercan9@gmail.com)

Kanada'da lise ogrencsiyim ve univeriteye girmek icin IELTS sinavina ihtiyacim var. Sera Hocayi internet araciligiyla buldum ve onu secmemdeki en buyuk etken burada yazilan basari hikayeleriydi. daha once IELTS'E dair hic bir bilgim yoktu ve Sera Hocayla tanisinca anladimki bu sinavda taktikleri bilmek, en az ingilizce bilmek kadar onemli. Sera Hoca sinavda ihtiyaciniz olacak herseyi en ince detayina kadar size gosteriyor,kisisel eksikliklerinizi tespit ediyor ve o yonde yogunlasmanizi sagliyor. verdigi odevleri duzenli bir sekilde yaptiginiz takdirde, hedefinize ulasmaniz cok kolay. Sera Hocayla calismak benim icin cok buyuk bir zevkti. hayallerinizin gercek olmasini istiyorsaniz, kesinlikle dogru adrestesiniz!

Pelin C. (pelince04@yahoo.com)

Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapmak hedefiyle IELTS sınavına girmiştim. Herhangi bir çalışma yapmadan girdiğim ilk sınavda, 6.5 puan aldım. Hedefime ulaşmak amacı ile puanımı yükseltmem gerekliydi ve bunun için bir kurs araştırmaya başladım. Sera Hocayı internetten yaptığım araştırmada buldum ve kendisi ile yaptığım yüz yüze görüşme sonrası birlikte çalışmaya karar verdik. Toplamda 24 saatlik bir program oluşturduk ve çalışmaya başladık. İngilizce temelimin iyi olmasına ilaveten Sera Hoca'nın bu sınava yönelik taktik ve önerileri sayesine zayıf ve eksik kısımlarımı kısa sürede fazla efor sarf etmeden tamamlamayı başardım ve istediğim puan olan 8'i aldım. Çok mutluyum. IELTS sınavı hedefleyenlere Sera Hocayı öneriyorum. Kendisinin verdiği ödevleri yapar ve çalışırsanız istediğiniz sonucu alabileceğinizi düşünüyorum. Hekese başarılar.

İlayda K. (ilaydakkkayalar@hotmail.com)

Sera hoca ile birlikte 1.5 ay gibi kısa bir sürede sıfırdan toefl sınavına hazırlandım ve gerekli olan puandan çok daha yüksek bir puan aldım. Sizin eksiklerinizi fark edip ona göre program hazırlaması yeteri kadar ödevlendirmesi sayesinde çok da ümitsiz girdiğim bu sınavdan yüzüm gülerek ayrılmamı sağladı. Sera hoca ile hazırlanmış olmayı en büyük şansım olarak görüyorum vee herkese tavsiye ediyorum. Tekrardan her türlü emeği ve ilgisi için Sera hocama çook teşekkür ederim.​

Hilal B. (hilalcalis@gmail.com)

 

Amerika’da yüksek lisans yapma hayali ile TOEFL’a hazırlanmaya karar verdim. Öncelikle internet üzerinden çalışabileceğim kaynakları araştırmaya başladım. Bu yöntemin verimli olmadığını fark ederek Sera Hoca’nın TOEFL kursuna kaydoldum. 5,5 hafta gibi kısa bir sürede sınavın bütün bölümlerine yönelik güncel teknikler öğrenmenin yanı sıra sınav psikolojisi, sınav merkezi tavsiyeleri, sınavda dikkat edilecekler gibi sınavla ilgili herşey hakkında bilgi sahibi oldum. Kısacası ilk kez girdiğim TOEFL’dan çok iyi bir skor almamın mimarı Sera Hoca’dır. Sera Hoca’nın sistematiğine uyarsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Sera Hoca hayallerinize giden yolda size ilgisi ve bilgisiyle ışık tutuyor. Sera Hoca ile tanıştığım ve çalıştığım için çok şanslıyım.

Ahmet Can A. (acan1342@hotmail.com)
 

TOEFL sınavına hazırlanmak için Sera Hocayla tanıştığımda, yaptığı denemeler sonucu IELTS'e hazırlanmamın daha rahat olacağını söyledi ve dediği gibi de oldu. İlk yaptığım denemedeki sonuçlarım Listening 6.5 ve Reading 7 iken, 1.5 aylık bir eğitimin sonlarına doğru IELTS'e girdiğimde aldığım sonuç Listening 9 ve Reading 8.5 oldu. Sera hocanın verdiği çalışma planıyla ve stratejilerle en çok korktuğum Speaking bölümünden bile 7.0 puan almayı başardım. Sera hocadan aldığım eğitim sayesinde sınavda karşılaştığım her tür soruyu hangi yöntemle çözeceğimi biliyordum. Yardımları ve ihtiyacım olduğu her an destek olduğu için Sera Hoca'ya çok teşekkür ediyorum :)

Mert K. (mert.kocer24@gmail.com)
 

Merhaba arkadaşlar, Ielts ile ilgili internette yaptığım aramalar sonucu bu siteye ulaştım. Yorumları okuduktan sonra ise kursa kayıt olmak için Sera hocamla iletişime geçtim. Kursa başlamadan önce sınavla ilgili kafamda soru işaretleri çok fazlaydı ve açıkçası endişeli olduğumu da söylemeliyim. İstediğim puanı kısa bir sürede nasıl elde edeceğimi ve bu süreçte neleri yapıp neleri yapmamam gerektiğini bilmiyordum. Sera hoca tam da bu aşamada yoluma ışık tuttu. Derslerde göstermiş olduğu taktikler ve verdiği önemli bilgiler sayesinde özgüvenim yükseldi. Sınava girerken daha bilinçli daha sakin ve en önemlisi de kendime güvenerek girip sınavdan istediğim puanı aldım. Kendinize güvendiğinizde, pes etmediğinizde ve alanında uzman kişi ile çalıştığınızda (ki bunun kim olduğunu artık biliyoruz sanırım :) ) başaramayacağınız hiçbir şey yok arkadaşlar. Geleceğinizi daha fazla ertelemeden, iş işten geçmeden gerekli adımları atıp Sera hocamla çalışıp hedeflerinize siz de ulaşabilirsiniz. Herşey için çok teşekkür ederim hocam, iyi ki sizinle çalışma şansı yakalamışım :)

Kübra Y. (kbr.yalcinkaya@gmail.com)
 

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sera Hocam'la yollarımız kesişti ve kursa başladım. İyi ki de kesişmiş çünkü toefl sınavına girdikten sonra farkettim ki Sera Hocam olmasa asla başarılı olamazdım. Sera Hoca tüm öğrencilerine aynı ilgi ve özveriyle yaklaşır,sizi sizden daha çok düşünür ve tek başına olmasına rağmen hiç yorulmadan sizi başarıya ulaştırana kadar asla vazgeçmez. Hem çok başarılı hem çok pratik bir o kadar da tatlıdır. Gerektiğinde hoş sohbeti ile arkadaş olur gerektiğinde çok donanımlı bir öğretmen. Kısa zamanda İngilizce anlamında beni hedefime ulaştırdığı ve aynı zamanda böyle pozitif bir kurs ortamı sağladığı için kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum, daha iyisi olamazdı.

Burak T. (btbtasdemir@gmail.com)
 

Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki eğer şu anda bu yorumu okuyorsanız TOEFL için en doğru adresi bulmuşsunuz demektir. Sera hocam ile görüşmeye gittiğimde zamanın çok dar olması nedeniyle sınava dair ciddi şüphelerim vardı. Fakat kursa başlamadan önce uyguladığı deneme sınavından başlamak üzere, öğrettiği taktikler, işindeki uzmanlığı, kullandığı kaynaklardaki seçiciliği, ders anlatırkenki özeni ve genç yaşına rağmen sahip olduğu müthiş sınav tecrübesiyle başarabileceğimi daha ilk konuşmamızda hissettirdi bana ve sonucu da tam olarak beklediğimiz gibi oldu. Sadece 1 ay gibi kısa bir sürede daha önce hiç TOEFL tecrübem olmamasına rağmen istediğim puandan daha yükseğini çok rahat bir şekilde elde ettim. Kursun fiziksel ortamı da tamamen kendinizi rahat hissetmenize dayalı olarak dizayn edilmiş, sınavlara yönelik ihtiyaç duyulan her türlü teknolojinin bulunduğu bir ortam. Eğer girmeyi düşündüğünüz bir İngilizce sınavı varsa yapmanız gereken tek şey Sera hoca ile görüşüp onun söylediklerini takip etmeniz -ki bunu yapmanız durumunda ihtiyaç duyduğunuz puanı kendinizi bile şaşırtacak kadar kısa bir sürede elde ediyorsunuz. (Not: şayet TOEFL ya da IELTS gibi bir sınavdan yeterli puanı alabilecek kadar temeliniz yoksa bunu da açık açık söyleyerek hem paranızı hem zamanınızı kurtardığına da bizzat şahit oldum ;) Ben de yardımları ve emekleri nedeniyle kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Duygu A. (duyguuakcay@gmail.com)
 

Sera hocayla yaptığımız 1.5 aylık çalışmanın sonunda, TOEFL sınavundan beklediğimden çok daha iyi bir skor aldım. Yoğun okul tempom nedeniyle yeterince verimli bir çalışma dönemi geçiremediğim halde sadece Sera hocanın derste anlattıkları ve verdiği ödevler sayesinde sınavdan 91 aldım. Sera hoca sınavın stratejsine çok hakim ve derslerin tamamı çok verimli geçiyor. Her bölüm için aynı yoğun tempoda ve titizlikte çalıştırıyor. Dışarıdan bir kaynağa ihtiyaç duymadan sadece onun verdiği kaynaklarla ve ödevlerle sınava hazırlanmak istediğiniz notu almanız için yeterli oluyor. Kesinlikle çok çok başarılı bir hoca herkese tavsiye ederim..!!

Hasan E. (aslanhasancan99@gmail.com)
 

Kanada'da lise okuyordum ve üniversiteye gidebilmek için IELTS sınavından en az 6.5 almam gerekiyordu. Bunun internetten IELTS kursu aramaya başladım ve en üst sıralarda Advanced English Centre' ı buldum. Okuduğum yorumlardan çok etkilendim ve Sera Hoca ile görüşmeye gittim. Hazırlık testlerinde aldığım ortalama 5.5 gibi bir sonuç ingilizce bilgimin yetersizliğini ortaya koysa da, Sera hoca ile derslere başlayıp her derste öğrendiğim yeni teknikler ve alıştırma testleriyle IELTS sınavının aslında o kadar da zor olmadığını gördüm. Başta yine Sera Hocanın ve gruptaki diğer arkadaşlarımın da oluşturduğu sıcak ve eğlenceli ortam sayesinde hayatımda ilk defa ingilizce çalışırken bu kadar zevk aldım ki kursun bitmemesi için bir ay daha ders almayı dahi düşünmedim değil. Kurs bittikten 4 gün sonra girdiğim IELTS sınavından 7.0 puan alarak hem hedefime ulaştım hem de çok zevkli zaman geçirmiş oldum. Sera Hocanın derslerini güzel değerlendirip verdiği taskleri düzenli bir şekilde yaptığınız taktirde istediğiniz sınavı geçememeniz imkansız gibi birşey. Teşekkürler Sera Hocam.:)

Dilara Ş. (zeynepdilarasirin@hotmail.com)
 

Sera hocamla geçirdiğimiz 1 aylık kursun sonucunda IELTS sınavından istediğim puana ulaşabildim. Sera hoca sınav teknikleri konusunda çok bilgili, ne konuda eksik olduğunuzu tespit ediyor, ona göre bir çalışma planı çıkartıyor. Her öğrencisiyle çok iyi ilgileniyor, bu konuda bilgisi olduğunu size kanıtlıyor. İyiki Advanced English'e gitmişim. İyi bir TOEFL, IELTS kursu arıyorsanız Sera hoca en iyi adres :)

Utku Ö. (utkuozann@gmail.com)
 

Sera Hocamızla yapmış olduğumuz 1.5 aylık çalışma sonucunda TOEFL IBT sınavından 93 puan alarak ingilizce sertifika hedefime çok kolay bir şekilde ulaştım. Sınavlara girecek olan herkese advanced english dil okulunu tavsiye ediyorum.

Semih K. (semih_korukcu@hotmail.com)
 

ielts 6 ya ihtiyacım vardı sera hocanın yardımıyla kısa sürede bu puanı aldım gün içerisinde çalıştığım için elimden geldiğince zaman ayırabildim ancak hocanın verdiği egzersizleri eksiksiz yapabilseydim 6,5 - 7 yi çok rahat alabileceğimden eminim tekrar teşekkür ederim :)

Rengin C. (rengincanli@hotmail.com)
 

Ingiltere'de bulunan bir üniversitede yüksek lisans yapabilmem için IELTS sıvana girmem gerekiyordu. Daha önce İngiltere'de dil eğitimi de almış olmama rağmen ilk denememde gereken skoru elde edemedim ve bir arkdaşımın da önerisiyle Sera Hoca ile tanıştık. Sonuç L:7 R:6 W:7 S:6. Her şey için çok teşekkür ederim, bu kadar zamanda özellikle writing konusunda böyle bir puanın mümkün olabileceğini düşünmezdim. Sera Hoca ile çalıştığım için çok mutluyum, yakında üniversiteme başlıyorum :)

Sultan K. (sultankilivan@gmail.com)
 

Yaklaşık bir sene önce Avustralya göçmenliğine başvurmaya karar verdim ve IELTS sınavının her bölümünden minimum 6.0 almanın ilk koşul olduğunu öğrendim. Yabancı dilde eğitim veren bir üniversiteden mezun olmanın verdiği özgüvenle de birkaç haftalık çalışma sonunda ilk IELTS sınavıma girdim. L:5.5, R:6, W:5.5, S:6 aldım. Skora çok yaklaştığımı düşünerek bir ay sonra tekrar sınava girdim fakat sonuç pek değişmedi. Hatta sınavdan hemen sonra internetten kurs araştırdım ve tesadüfen Sera hocayı telefonla arayıp yakındım. Beni sebatla dinledi ve sakin olmamı söyledi. İkinci sonuçtan sonra IELTS sınavı için kurs almam gerektiğine karar verdim ve aradan tam 9 ay geçti. Bu arada herhangi bir hazırlık da yapmadım. 2016 Mayıs ayında kurs araştırmaya başladım ve internetten Sera hoca ile ilgili güzel yorumlar okudum. Kursa gidip kendisiyle görüştüm. Öncelikle istediğim skoru yakalayabileceğimi ama sıkı bir çalışma gerektiğini söyledi. Tam zamanlı bir işim olduğunu söyleyince de adayların çoğunun da benim durumumda olduğunu belirtti. Sonuç olarak kursa başladım. Sınıfın 5 kişiden oluşması, Sera hocanın verdiği taktikler, tüm çalışmalarımızı ona rapor etmemizi sağlaması, çalıştığımız kelime listeleri 5.5 haftalık kurs boyunca sadece IELTS sınavı için değil şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki İngilizceyi gerek konuşma gerekse okuma ve anlama alanlarında beni çok geliştirdi. Bugün aldığım sınav sonucum L:7, R:8.5, W:6.5, S:6.5 O:7. Sera hocanın kursu benim için sıradan bir İngilizce kursundan çok farklı. Eğer gerçekten kısa zamanda yoğun bir çalışmayla IELTS’de istediğiniz sonuca ulaşmak istiyorsanız tereddüt etmeden ve acilen Sera hocayla görüşün derim.

Pelin Ç. (pplen@hotmail.com)
 

İelts sınavından 6 almam gerekiyordu başka bir kursa gitmemen rağmen alamadım Sera hocadan ders aldıktan sonraki ilk sınavımda istediğim puanı alabildim. Sera hocanın verdiği taktikler sayesinde aldığım puanlar çok arttı.

Neva Ç. (nevacogendez@yahoo.com)
 

Yuksek lisans icin ieltsden 6.5 almam gerekiyordu. Sera hoca hakkinda yazilanlari okudugumda kesinlikle onunla calismak istedim. Ielts hep soylendigi gibi ancak taktikleri ogrenildiginde istediginiz skoru elde edebileceginiz bir sinav ve Sera Hoca bunlari 5 hafta gibi kisa bir surecte en iyi sekilde ogrencisine aktarabiliyor. Hatta bu surec son derece de keyifli oluyor. Kendisi inanilmaz sicak, sevecen, ilgili ve en onemlisi bir ielts uzmani:) Sonuc olarak sinava, sistematigine ve neler yapabileceginize tamamen hakim olarak cikiyorsunuz kurstan. Ben overallda 7.5 aldim bu calismalarimiz sayesinde. Hersey icin cok cok cok tesekkur ederim Sera hocam. Sizi seviyoruz! Iyi calismalar!

Ahsen U. (a_uzandac@yahoo.com)
 

TOEFL skoruna ihtiyacım olan bir dönemde tanıştım Sera Hocamla. Onunla çalışma kararım, hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri oldu benim için. Herşeyden önce sahip olduğu ciddi çalışma disiplini, gerçekçiliği ve bunların yanı sıra cana yakınlığı ile kurduğu başarılı iletişim, çalışma motivasyonumu oldukça yükseltti. Tüm bu faktörlerle, sınav ile ilgili verdiği başarılı ve değerli stratejiler birleştiği zaman sonuç benim için oldukça başarılı oldu. Sera Hoca'yı tanıdığım için gerçekten çok mutluyum ve kendisine minnettarım.

Süeda Ç. (suedacatakoglu@hotmail.com)
 

En büyük hayalim iyi insanlarla, sağlıklı bir ortamda hergün yeni şeyler öğrenerek ve keşfederek müzik yapmaktı. Farklı milletlerden onlarca yetenekli ve birbirinden farklı karaktere sahip insanlar,taptaze beyinler..Bu hayalimin gerçek olabilmesi için kuşkusuz iyi ve akıcı bir ingilizcemin olması ve IELTS veya TOEFL gibi bir sınavdan iyi bir puan almam gerekiyordu. Çok az zamanım vardı. Sevgili Sera hocam ile kısa zamanda çok sıkı bir program yaparak IELTS sınavından almam gereken puanı fazlasıyla aldım. Çok dar zamanda öğrettiği tekniklerle bu sınavın felsefesini çok iyi anladım bu da benim hedefime ulaşmamı sağlayan en önmeli etken oldu. Sınavın her dört bölümü(reading- listening - writing - speaking) için verdiği ipuçlarıyla sınavda psikolojik olarak rahat olmamı ve kendimi daha iyi ifade etmemi sağladı.Çalışma sürecimiz boyunca bana aşıladığı istikrarlılık duygusu sayesinde hiç moral bozukluğu yaşamadan pozitif bir hazırlık süreci geçirdim. Bu hayalimin gerçekleşmesinde bana böyle güzel bir destek verdiği için kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

İpek A. (ipek_alpar@hotmail.com)
 

İngiltere masterı için ieltsden 6.5 skoruna ihtiyacım vardı ve kurs arayışında sera hocayla tanıştım sıcak kanlılığı ve başarının güvenini aldım sonuçta olumlu oldu zaten emekleri,motivasyonu ve disiplinli calışma programları beni başarıya götürdü.Hayatımın önemli bir dönüm noktasında kısa sürede istediğim skoru aldım hersey için teşekkürler...

Meriç K. (meric.kocer@gmail.com)
 

Sevgili Sera ile yollarımızın kesişmesi benim uzun yılllar çalıştığım şirketten ayrılıp akademik hayata geri dönme hayalimin depreştiği bir ana denk geldi. İş, çocuklar, ev filan derken erteyip durduğum hayellerime ulaşmam gerekiyordu ancak TOEFL'ın 15 sene önce girdiğim sınavla hiçbir alakasının kalmadığını farketmemle kendimi sudan çıkmış balık olarak görmeye başlamam bir oldu. Sera sayesinde önce kendime bir hedef belirledim. Sonrasında verdiği taktikler ile nasıl hedefime adım adım ulaşacağımı öğrendim. TOEFL sınavının ingilizcenizi ölçmekten ziyade sizin motivasyonunuzu ve doğru taktikleri uygulayıp uygulamadığınız ile ilgili olduğunu Sera sayesinde fark ettim. Sevgili Sera bir hoca olmaktan çok iyi bir koç: verdiği taktikler, önerdiği çalışma materyalleri, ders esnasında belirttiği noktalar ve belki de en önemlisi her eksiğinizi gözünüzün önüne sermesi en önemli kazançlarınız olacak onunla çalışırken. Sera ile çalışarak hedeflediğim puanın 18 puan fazlasını aldım, sınavdan bir gün öncesine kadar taktiklerini dinledim. Tavsiyem Sera ile geçireceğiniz 1.5 aylık zaman diliminin her saniyesini ciddiye alın. Size özel olarak belirttiği her eksikliğin üzerine gidin eminim çok başarılı sonuçlar alacaksınız. Sevgili Sera sana ne kadar teşekkür etsem azdır, iyi ki yollarımız kesişmiş.

Merve O. (merwe_yazici@yahoo.com)
 

Sera Hoca kadar doğalını ve içtenini aynı zamanda da dobrasını görmedim, kesinlikle öğrencisi neyse onu söylemekte çekinmiyor, kimseyi pohpohlamıyor, kapasitesi neyse o yönde yönlendiriyor, en takdir ettiğim yönü bu oldu en başta, yaparsın ya, aman ya lar ile değil, her zaman çalışırsan, söylediklerimi yaparsan ile geliyor öğrencisine! Yıllar sonra tekrar ingilizceyi sevdirip, çalıştıran ve hatta soru stili yakalayan tatlı kadın!!! verdiği dökümanları sıkı sıkıya çözdüğünüz takdirde sonuç almamanız söz konusu değil! iyi ki tanımışım... bundan sonrasında insanları ingilizce sınavı hazırlanmaya yönlendireceğim tek isim! eskisi kadar zor değil, taktik öğrenmek ve eğlenceli hale getirmek artık çok kolay arkadaşlar! gözüm kapalı tavsiyemdir ;)

 

İdil Ü. (idil.unuvar11@hacettepe.edu.tr)
 

Yurt içi ve yurt dışı üniversitelere master başvurusunda bulunmak amaçlı kendimce girdiğim ilk TOEFL sınav sonucumun bende yarattığı hüsran ve ümitsizlik, sonrasında ise kurs arayışına girmem. İnternette Sera hocanın ismini ve yorumları gördüm, gidip bizzat kendisiyle konuşmak istedim. Kursun hem lokasyonu hem eğitim ortamı açısından çok büyük bir artısı olduğunu düşünüyorum. Sera hocayla kurs detaylarını konuşurken kendimi kursun üçüncü dördüncü haftasında buldum. Küçük gruplar halinde dersler ve bire bir soru sorabileceğiniz, tüm konuları tamamiyle kavrayarak çalışmaya devam edebilmeniz büyük bir avantaj. Gerçek anlamda disiplin ve düzenli çalışma budur diyebilirim. Tüm heyecanımı ve sınava olan tüm ön yargımı yok etmeme, daha da iyisini yapabileceğimi bana öğretti. Sınav sonucuma gelirsek, kendimce ilk seferde girdiğim sınav sonucumdan yaklaşık yirmi puan daha yüksek puan alıp, bu beş haftada bu sonucu elde edebilmenin Sera hoca ve onun güler yüzü, morali, motivasyonu, disiplinli çalışması sayesinde olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Şu an ise istediğim üniversitede, istediğim bölümde master başvurusunda bulunup, gerisini okulun kararına bırakmak kaldı. Çok çok çok teşekkürler Sera hocam, desteğiniz, moraliniz, sınav hakkında öğrettiğiniz, kattığınız herşey için.

Selin D. (selinddonmez@gmail.com)
 

Akademik eğitimim için Toefl'dan yüksek bir puan almam gerekiyordu ve internette kurslarla ilgili araştırma yaptığımda Sera Hoca ile karşılaştım. Kendisiyle yüz yüze görüştüğümde diğer kurslara bakma ihtiyacı dahi duymadan bir anda kendimi ilk Toefl grubunun içerisinde buldum. Kurs boyunca kendimi hiç bir zaman dershane ortamında hissetmedim.Sera Hocanın bireysel ilgisini sürekli üzerimde hissettim. Bunun bir taktik sınavı olduğunu aslında biliyordum fakat hocamın kendi taktikleri ile kısa sürede fayda görmeye başladım. Disiplini ve yoğun çalışma temposuyla zevkli bir kurs dönemi geçirdim. Kurs bittikten sonra da Toefl'a kadar Sera Hocam sürekli çalışmamı takip ederek, essaylerimi kontrol ederek ve deneme sınavlarımı denetleyerek hem beni motive etti hem de eksiklerimi görmemde yardımcı oldu. Sonuç olarak 2 Toefl sınavına girdim ve ikisinde de istediğim puanı aldım. Yardımları, sıcaklığı, sabrı ve emeği için Sera hocaya çok teşekkür ediyorum.

 

Ceren F. (cerenfirat04@gmail.com)
 

Sera Hoca sayesinde önce İELTS sonra TOEFL sınavlarında istediğim başarıyı ilk seferde yakaladım. Sera hocanın etkin çalışma programı ve disiplinli yapısı butik sınıf ortamı ile birleşince bu sonuçları almak beklediğimden kolay oldu. Kursa devam eden ve çizdiği yol haritasını takip eden herkesin istediği sonucu elde edeceğine inanıyorum. Kendisine ilgisi, emeği ve desteği için çok teşekkür ederim.

Jülide C. (julidecesur@gmail.com)
 

37 yaşındayım, daha önce hiç işim olmadı, hiç aklıma gelmezdi, İngiltere, Oxford ve MBA. Kızımdan dolayı durum birden değişti, süre çok kısıtlı ve dil bilgisi çok ta parlak değil intermediate civarı. IELTS deneme sınavı doğal olarak 4-4,5 cıktı, öğrenci vizenin açılabilmesi için 1 yıllık ön hazırlık için minimum tüm derslerin 4,5 gerekliydi. Sera Hoca ile kişiye özel yoğun bir programa başladık, sınav sistemi, kurallar ve püf noktalar, advance kelimeler, kompozisyon yazabilmek. Yaşım gereği çok zorlandım, toplamda yaklaşık 3 aylık kurs aldım. Hocamın sözüne göre, eğitimin hedefi birer puan arttırmak, her birinden 4,5-5 puanı sabitlemek. sonuç, bana göre mükemmel, hayal ötesi: Speaking 7, Listening 6, Writing 5,5, Reading 4,5, ortalama not 6.0. Sera Hocamın verdiği sistem bazında devam ediyorum, sınava Mayısta tekrar gireceğim, Reading notu 5,5 alabilirsem, 1 yıllık hazırlığa bile gerek kalmayacaktır. Hocam, sabrınız için çok teşekkür ederim...

Deniz K. (candenizkaya@hotmail.com)
 

Sera hocamla tanışmadan önce iki defa IELTS sınavına girmeme rağmen istediğim başarıyı yakalayamamıştım. Pilot olmak için IELTS'den overall 6 almam gerekiyordu speaking en az 6 olmak konuşuluyla ve özellikle speakingte sıkıntılar yaşıyordum internet üzerinden tesadüfen bu kursa ulaştım ve Sera hocamla bi buçuk aylık bi çalışma sonucunda ilk girdiğim sınavda istediğim başarıya ulaştım hemde speaking ve readingten 7 alarak :) size şu kadar söyleyeyim IELTS , TOEFL gibi sınavların Ankara'daki tek adresi burasıdır. Gerek ders ortamı olsun gerek Sera hocanın yakınlığı ve ders anlatışı olsun size kendinizi evinizdeymiş gibi hissettiriyor ve verdiği önemli tekniklerle size yol gösteriyor. Emin olun düzenli bi çalışma ve Sera hocanın öğrettikleri doğrultuda ilerlerseniz ilk girdiğiniz sınavda amacınıza ulaşırsınız. Sonsuz teşekkürler Sera hocam öğrettiğiniz her şey ve pilot olma yolundaki bu büyük katkınız için..

Ceren Y. Ö. (cerenyilmazozer@gmail.com)
 

İngiltere evlilik vizesi için EILTS LİFE SKILS sınavına girmeniz gerekiyor ve bunun için eğitim veren kurum Ankara'da tek ve kesinlikle eğitim alamıyor sınavı geçemiyor ve anlamsız derecede çok ders saati yazıp inanılmaz yüksek fiyatlar talep ediyorlar. Daha önce sınavı 98 puanla kazanmış ama babamın kanser hastalığı yüzünden evliliği 1 sene ertelediğimden dolayı sertifikamın süresi bitti. Bana mülakatla 5-6 tane ilkokul düzeyinde sorular sorarak seviyemi ölçüp yetersiz görüp 65 saat eğitim almamı söylediler tabiki gitmedim çaresizce internetten kurs araştırırken öğrenci yorumlarını okuyup anında aradığım ertesi gün görüşme sonrası dersleri başladığım Sera hocama çok şeyler borçluyum. Disiplinli ve ödev-tekrar odaklı bir çalışma sistemine sahip ve sizi temin ederim ki asla para kaygısı olmayan bir öğretmen canımın sıkkın olduğu zamanlar ders yapmak yerine benimle dertleşen o ders saatini sonraya alan melek gibi bir insan. Derslerimiz çok çok eğlenceli geçti sınavı kazandım ve bitti diye üzülmüyorum çünkü Londraya gidene kadar 2 ay daha derslere devam edicem kendisinden öğreneceğim daha çok şey var. Diğer sınavlar hakkında çok bilgim yok ama her konuda kendinizi gözünüz kapalı emanet edeceğiniz bir kişi varsa oda Sera'dır. Sana çok teşekkür ederim emeğin çaban ve arkadaşlığın için sınav öncesi mesajlarınla sonrası merakla naptın nasıl geçti demenle beni çok mutlu ettin.Senin gibi bir dost edindiğim için şanlıyım. 

 

Gözde T. (gozdetsn@gmail.com)
 

Sera hoca sayesinde toefl ibt gibi uluslararasi geçerliliği olan ve benim icin oldukca onemli bu sinavdan istedigim basariyi yakaladim. Hocamin bana cizdigi yol haritasi ve beraber yapmis oldugumuz calismalar sayesinde bu seviyeye ulasabildim. Normalde toefl ibt nin zorlugunu herkes bilir fakat hocamiz bu konuda cok deneyimli ve bu surec dogrultusunda gercekten iyi bir sekilde beni yonlendirdi onunla calistigim ve kendisini tanidigim icin kendimi cok sansli hissediyorum. Hersey icin tekrar tesekkurler.

 

Belkıs Ç. (belkis.culcu@hazine.gov.tr)
 

İyi ki Sera Hocayla yolum kesişti. TOFEL 'a hazırlık konusunda son derece yerinde bir seçim yaptığımı şimdi daha iyi anlıyorum. Dersler boyunca her zaman çok ilgiliydi ve bir an bile olsun motivasyonumun düşmesine izin vermedi. Hem iş hem ev hem de bebekle Hocamın sayesinde hedeflediğim puanın üstünde aldım. Çok çok teşekkürler

Buket A. (b.asaf@gtb.gov.tr)
 

Yurtdışı yüksek lisans için TOEFL IBT kursu ararken internette AEC ve Sera hoca ile ilgili okuduğum yorumlardan etkilenerek bu kursa gitmeye karar verdim ve şimdi hedeflediği puanı ilk seferde almış biri olarak çok doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Sadece sonuca odaklanarak söylemiyorum bunu çünkü tüm kurs süreci Sera Hoca sayesinde keyfe dönüştü, öyle başarı odaklı ki sizi de beraberinde başarıya sürüklüyor, motivasyonunuzun bir an bile düşmesine izin vermiyor. Sera hocayı bu yorumlar sayesinde bulduğum için ve yapılan yorumların gerçekçi ve samimi olduğunu gördüğüm için bu süreci keyifli bir şekilde yaşamak isteyen arkadaşlar için deneyimimi paylaşmam gerektiğini düşündüm. Kursa gitmeyi gözümde büyütürken bittiğine üzüldüğüm bir süreç yaşadım. İlginiz, emeğiniz, samimiyetiniz, kısacası her şey için çok teşekkür ederim Sera Hocam. İyi ki sizi tanımışım. Başarılarınız daim olsun...

 

Utku T. (uuturkmen@gmail.com)
 

Sera Hoca ile tanistiktan sonra yillardir gozumde buyuttugum ve bu yuzden hayallerimi surekli erteledigim IELTS sinavindan istedigim puandan da fazlasini ilk denememde aldim. Biz ogrencileri icin hazirlamis oldugu calisma programi ve derslerde verdigi bilgilerle bu zor gozuken sinav oldugundan cok daha kolay gecti. Kendisine cok tesekkur ediyorun ve eger sizin icin de bu sinav asilmaz gozukuyorsa Sera Hoca ile tanismanizi oneririm.

Ege Ulaş T. (egeulastukenmez@hotmail.com)
 

Sera hocanin ielts sinavina hakimiyeti, uzmanligi ve bilgisi sayesinde daha dersler tamamlanmadan tek seferde ielts sinavindan hedefledigim puani hatta biraz daha uzerini aldim. Serra hoca sayesinde basarim ikiye katlandi. Ayni zamanda yine sera hocanin hazirladigi verimli ders programi ve duzenli odevler sayesinde sinav hakkinda bilgi sahibi oldum. Bu kadar kisa surede basarili olabilicegimi ben bile tahmin etmemistim ama alaninda uzman hocam sayesinde gercekten dusundugumden cok daha kolay ve kisa bir surecte hedefime hatta hedefimden bile yuksek bi puana ulastim ve en korktugum bolumlerden de yuksek puanlar aldim. Emekleri ve sabri icin hocama tekrar tesekkur ediyorum.

Fırat Y. (firatiso@hotmail.com)
 

Merhabalar, IELTS Speaking bölümünden minimum 6 puan almam gerekiyordu. Sera Hocanın verdiği taktikler ve güzel anlatımları sayesinde bırakın 6'yı 7,5 puanı çok rahat aldım. Sera Hoca bence IELTS konusunda gerçekten işinin ehli. Şiddetle tavsiye ederim. Hem anlatımı insanı yormuyor, hem de güleryüzü ile insanı çalışmaya sürekli teşvik ediyor. O zamanlar bıkıp usanmadan maillerime cevap verdiği ve yardımlarını asla esirgemediği için Sera Hocama buradan da teşekkürlerimi yollamayı bir borç biliyorum. IELTSera diyorum başka bir şey demiyorum. Herkese başarılar.

Günseli Ü. (gunseliunsuz@yahoo.com.tr)
 

Sera hoca ile bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. TOEFL için hazırlanmam gerekiyordu ve daha önce girmediğim bu sınav hakkında en ufak bir fikrim bile yoktu. Sera hocanın çizdiği yol haritası sayesinde ilk girişimde hedeflediğim puanı aldım.Güler yüzü,cana yakınlığı ve dürüstülüğü ile güvene dayalı bir iletişim sağladı. Derslerde disiplini ve en ufak ayrıntıyı dahi gözden kaçırmayacak kadar dikkatli olması sayesinde hatalarımı minimuma indirdim.Kurs süresi 24 saatti ve bir dakikası bile boşa harcanmadı,gayet yeterliydi.Sınava gireceğim zaman heyecanımı benimle paylaştı ve tavsiyeleri ile hiçbir zaman yalnız bırakmadı.Özetle söylemek gerekirse, Sera hoca işini hakkını vererek yapan tam bir profesyonel ve sizin tek yapmanız gereken,oluşturulacak plana harfi harfine uymak.Sonrasında başarı kaçınılmaz...Çok çok teşekkürler hocam, iyi ki sizi tanımışım :)

Burhan Ş. (senolburhan@hotmail.com)
 

Yurtdışı yüksek lisans başvurusu için 6,5 IELTS skoru gerekiyordu.Sera Hocayla kursa başladığımda ise 5,5 seviyesinde idim. Derste yapılan pratikler ve Sera Hocanın bol ödevleri sayesinde gereken puanı aldım. Yapmanız gereken buraya gelmek, hiç bir dersi kaçırmamak ve bütün ödevleri yapmak. Kurs sonunda arka arkaya 2 sınav tarihi aldım.İlk skor 6,5 , 2. skor 7,0.(S:7,L:7,R:7,W:6,5) Herkes için verimli olacağını düşünüyorum.Tekrar teşekkür ederim.

Ahmet D. (muratahmetdogan@gmail.com)
 

Sera Hoca düzenlediği IELTS kursuna katılarak istediğim puanı ilk sınavda aldım. Hocanın planladığı çalışmayı takip edince gerçekten sınavın size daha kolay geldiğini ve istediğiniz puanı aldığınızda Sera Hoca farkını göreceksiniz. Hocama bize sağladığı destekler için tekrar teşekkür ediyorum.

Burcu D. (burcuxdeniz@gmail.com)
 

Yıllardır aklımda olan toefl sınavı iş,güç,sosyal hayat derken ,ertelendi durdu. Bahane arayınca bulmak kolay.İşin aslı ise yıllardır kullanmıyorum, kazanamam endişesi aslında. Hayatım boyunca hiç bir kursu tamamlayamadım, özellikle işten çıkıp bir kursa gitme fikri beni hep rahatsız etti. Tesadüfen internetten bulup, öylesine aradığım Sera Hoca'm, o kadar sıcak,içten ve dürüsttü ki, birden kayıt yaptırırken buldum kendimi. Hem tatlı dili, hem de gereksiz bilgiler olmadan direkt nokta atışı eğitim tarzı , benim bitirebildiğim tek kurs olmasını sağladı. Katılan diğer kişiler ise, oldukça kaliteli, samimi olduğu için hiç bir zaman bir kursa gidiyormuş gibi hissetmedim kendimi. Sonuç olarak sınava giderken bile geçemem dediğim sınavdan,istediğim puanı aldığım için bir kez daha teşekkür ediyorum. Tabi biraz söz dinleyip Sera Hoca'nın belirttiği eksiklere çalışmanızı tavsiye ederim. ( biz çok tembel bir sınıftık :))ona rağmen hedeflere ulaştık.'

Süeda G. (suedanuris@gmail.com)
 

Hazırlık okuduğum dönemi de sayarsak ielts için iki yıl uğraştığımı söyleyebilirim. Ankara'ya günü birlik gidip gelmek fikrine pek alışamamış ve kazanabileceğime de pek inanmayarak oturmuştum görüşme koltuğuna. Tabi her şey sihirle büyüyle değil ama karşılıklı bir çalışmayla olabiliyor bütün bu çalışma döneminden sonra bunu görebiliyorum rahatlıkla. Bu konuda ise hocamın hakkını kesinlikle vermeliyim. Her anlamda destek olup sınava hazırlanmam için yardımcı oldu. Tekrar çok teşekkür ederim emekleri için.

Ozan A. (alkan@mail.com)
 

Başlangıçta Sera Hocaya sadece bilgi almak için gitmiştim ama kendimi iki hafta içinde kursa devam ederken buldum. Sera Hocanın sistematik yaklaşımıyla yaklaşık iki ayda TOEFL’dan yeterli puanı alabildim. Sera Hoca sizi çok iyi takip edip eksiklerinizi görmenizi sağlıyor. Eksik taraflarınızın üstüne gittikçe önemli ilerlemeler sağlıyorsunuz. Sonuç: giderek artan motivasyon ve başarı... Ayrıca derslerdeki ciddiyeti işini ve başarınızı ne kadar önemsediğinin bir göstergesi... Çok çok teşekkürler Sera Hocam...

İrem K. (iremkonyali@gmail.com)
 

Sera Hocanın verdiği dersler ve taktikler sayesinde çok kısa bir sürede Toefl'dan istediğim puanı aldım. Hem motive edici hem sevecen hem de kendi alanında oldukça uzman biri Sera Hoca. Az çalışmama rağmen istediğim puana ulaştım ve Toefl'dan 80 almayı başardım hem de daha dersler bitmeden. Yaptığınız yapmadığınız her çalışmayla tek tek ilgilenen sorunlarınızı çözmeye odaklı bir hoca. Kapınızın bizlere her zaman açık olduğunu bilerek size tüm içtenliğimle teşekkür ederim.

Hande Y. (handeyildirim1996@gmail.com)
 

Sera hocayla bi tanıdığımız aracılığıyla tanıştım ve iyiki tanıştık. Toeflda readingten yana çok sıkıntım vardı fakat her hafta düzenli olarak aldığım özel dersler sayesinde hedeflediğim puanın çok daha üstünde bir puan aldım. Sabırla ve motive ederek eksiklerimi kapattı. Toefl ile ilgili verdiğinz ipuçları ve emeğiniz için çok teşekkür ederim hocam 😊

Murat B. (murat.balcik@gmail.com)
 

Sera Hocayla derslere bir arkadaşım sayesinde başladım. Bu dersler sayesinde dil sınavlarındaki başarınızın Ingilizce bilginizle bir alakasının olmadığını, başarının tamamen doğru tekniği uygulamaktan geçtigini oğrendim. Sera Hocadan ögrendiğim basit ama çok etkili teknikler sayesinde IELTS ten oldukça yüksek bir skor almayı başardım ve bu not sayesinde her zaman hayalini kurduğum amacıma nerdeyse ulaşmak üzereyim. Kendisinin pozitif yaklaşımı ve ilgisi için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Levent Ş. (leventshener@gmail.com)
 

Sera hocaya internette yapılan olumlu yorumlar aracılığıyla ulaştım. Kanada ya göcmenlik icin ielts den 7 ortalama almam gerekiyor idi ve 6.5 da kalmıstim. Ikinci defa almadan önce profesyonel destek almak icin internetten yaptigim arastirmalar sonucu Sera hoca ile çalışmaya karar verdim. 10 derslik calismamiz boyunca disiplinli, hedef odaklı ve sağladığı sinav taktikleri ile 7.5 almami sağladı. Iki sinav arasında sadece 3 ay oldugunu düşünürsek cok kısa zamanda ne kadar büyük katkı sağladığını tahmin edebilirsiniz. Kendisine yardimlarindan dolayı gönülden teşekkür ederim.

Emrah U. (emrahuran@hotmail.com)
 

TOEFL sınavında başarı kazanmanın yolunun her bölüm için sonuç odaklı çalışmaktan geçtiğini düşünüyorum. Sera Hoca, her bölüm için verdiği ipuçları ve sonrasında yaptığı yönlendirmeler ile sınav tekniğine adapte olabilmenizi sağlıyor. Ayrıca disiplinli yaklaşımından ötürü sizi bu işe daha itinayla yaklaşmaya teşvik ediyor. Bana göre en önemlisi ise kursu tamamlamış öğrencileri hedefledikleri puanı alana kadar onlarla ilgilenmeye devam ediyor. Özetle verdiği teknik, taktik ve disiplin ile dört saat gibi uzun süren TOEFL sınavına hem daha bilgili hem de daha bilinçli girmenizi sağlıyor. Sera Hocadan ders aldıktan sonra sadece ihtiyacım olan TOEFL puanının çok daha üstünde bir puan almakla kalmadım aynı zamanda çok da iyi bir dost kazandım. Tüm içtenliğimle teşekkürler.

İlbilge E. (ilblge@msn.com)
 

Kendime Toefl kursu araştırdığım bir dönemde tavsiye üzerine Sera Hoca'ya ulaştım. Piyasada bilinen pek çok Toefl kursu var, en iyilerinden olduğunu iddia eden birine de daha önce gitmiştim, fakat daha sonra bu işin nasıl yapılacağını aslında bilmediklerini fark ettim. Sera hocanın farkı yaptığı işi çözümlemiş olması. Farklı sınav türlerine hazırlıkta bizlere yardımcı oluyor, ve çok iyi biliyoruz ki sınav demek yöntem demektir. Sera hoca sınav sistemini ve soru tiplerini çözümlemiş olduğu gibi, sınavın tüm alanlarında kendini nasıl geliştirebileceğinin mantıklı yöntemlerini de bize gösterdi. Tüm sıcaklığıyla kursun kapılarının istediğimiz zaman sohbet ve çalışmak için bizlere açık olması da diğer bi motive edici nokta oldu. Kendisine tüm yardımları için teşekkür ediyorum, umarım hep yolu açık olur.

Özge V. (fatmaozgevaroglu@gmail.com)
 

Sera Hoca ile TOEFL iBT kursuna başladığımda istediğim puanı almak konusunda ümitsizdim çünkü daha önceden iki kere bu sınava girmiş ve fakat yeterli puan alamamıştım. Ancak Sera Hoca'nın öncelikle güler yüzü, cana yakınlığı, size verdiği güven ve iletişim becerisi sınava çalışmak için gerekli motivasyonu sağlamanıza yardımcı oluyor. Bütün bu özelliklerine ek olarak konusuna hakimiyeti, ders esnasındaki ciddiyeti, ödevler konusundaki sıkı kontrolü ve sınav heyecanınızı sanki kendisi sınava girecekmişçesine sizinle paylaşması kısa süren kurs sürecinin çok verimli ve keyifli geçmesini sağlamakta. Kurs sonunda istediğim puanı aldım ve bunda Sera Hoca'nın katkısının çok büyük olduğuna inanıyorum. Teşekkürler Sera Hocam.

Onur V. (varogluo@gmail.com)
 

Ben Sera Hocanın TOEFL iBT kursuna katıldım. Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki beş buçuk haftalık kurs süresi size hiç az gelmesin zira bu beş buçuk haftalık sürenin bir dakikası bile boşa geçmiyor. Sera Hoca'nın size özel çıkardığı çalışma programı gayet faydalı. TOEFL iBT nispeten diğer İngilizce sınavlarından farklı bir özellik taşıdığı için öğretmenin size özel bir program hazırlaması gerekir ki Sera Hoca'nın bu özelliği 100 üzerinden 110 alır :) Sınavın tüm ayrıntılarını Sera Hoca'dan öğrenmemek imkânsız gibi bir şey çünkü siz öğrenmek istemeseniz de o bir şekilde size öğretiyor :) En küçük ayrıntıyı bile asla gözden kaçırmadan şiir gibi ders anlatıyor. Bana göre Sera Hoca'nın öğretme yöntemindeki en olumlu yönü ise tamamen size özgü bir yöntem izlemesi. Her denemenizi, her çalışmanızı ayrı ayrı ve günü gününe takip ediyor ve en ince ayrıntıya bile dikkat ediyor. Writing essay'lerinizdeki virgülden tutun da sınava gireceğiniz sınav merkezinin fizikî özelliklerine kadar her şeyi en ince ayrıntısına inerek size aktarabiliyor. Uzun lafın kısası, TOEFL iBT'den kısa sürede istenen puanı alabilmek için Ankara'daki tek adres demekle abartmış olmam :) zira Sera Hoca'nın sayesinde hiç hayalimde olmayan puanlar alarak ABD'deki çok iyi iki üniversiteden yüksek lisans kabulü alabildim.

İlker G. (gurcan.ilker@gmail.com)
 

Sera Hoca ile tanıştığımda yurt dışı doktora başvuruları için 1 ay gibi çok kısa bir sürem vardı ve kimi üniversiteler için en az 100 puan elde etmeye ihtiyacım vardı TOEFL-iBT sınavında. İngilizcenizin (ya da herhangi başka bir yabancı dilinizin) iyi olması (konuşma, yazma, okuma ve dinleme yeteneklerinizin hepsini kastediyorum burda) herhangi bir dil sınavında iyi derece elde edeceğiniz anlamına kesinlikle (çok büyük ihtimalle demek belki daha doğru olabilir şansı yaver giden azınlığı katarsak) gelmiyor. Ta ki o sınavın ince detaylarını biri size anlatıp, gerekli tiyoları verene kadar. 1 ay gibi kısa bir sürede TOEFL-iBT sınavından 107 almamı sağladığı için teşekkürü kendisine bir kez daha borç bilirim...

İrem
İrem İ. (iremincesu_91@hotmail.com)
 

Yurtdışı yüksek lisans başvurusu yapabilmem için IELTS 6.5 almam gerekiyordu.İnternetten araştırırken tesadüfen Sera Hocanın adına denk geldim ve hakkında o kadar güzel şeyler okudum ki sınava kendisiyle hazırlanmaya karar verdim.Yanılmamışım.Eğitimin ticaret değil gönül işi olduğunun en güzel kanıtı.Mesleğine bu kadar aşkla bağlı pek fazla insan yoktur.Verdiği taktikler ve sonsuz desteğiyle hedefime ulaşmamdaki en büyük pay onun.Eğer Ankara'da yaşıyor ve kısa zamanda maksimum verim elde etmek istiyorsanız ilk adresiniz Sera Hoca olmalı.Sevgiler.

Özge A. (ozgearri@gmail.com)
 

Merhabaa, bende bundan birkaç ay önce öğrenci yorumlarını okurken aklımdan binlerce soru geçiyordu. İçtenlikle söyleyebilirim ki doğru yerdesiniz. Sınav stresi ile başladığım bu yolda, kısa zamanda düzenli çalışma ile hedeflediğim puana (IELTS 6.5) ulaştım. Sera hocamın eksiklerimi fark etmesi ve etkili geri bildirimleri başarıya ulaşmamda en önemli etkenlerdi. Güler yüzü, anlayışı, doğru yönlendirmeleri ve bitmek bilmeyen sabrı için Sera hocama içten bir teşekkürü borç bilirim. Sonuç odaklı çalışma ve başarı için, Sera hoca kesinlikle doğru adres :)

Kaan
Kaan A. (kaan.aykol@hotmail.com)
 

Sera Hoca'ya tavsiye üstüne TOEFL için gitmeye başlamıştım fakat gitmeyi hiç istemiyordum. Bir süre sonra bu eğitimin ne kadar önemli olduğunu anladım ve kaliteli bir altyapının olması gerektiği kararına vardım. Bence Sera Hoca bu altyapıyı ve hazırlığı verebilecek en iyi insanlardan ve sayesinde aldığım puanla istediğim her yere girebiliyorum. Uzun olsa bile çok sıkmayan dersler ve ödevler, bu programın en iyi yanlarından birisi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Tugba V.
Tuğba V. (mavidag10@hotmail.com)
 

Sera Hoca her şeyden önce dünyanın en tatlı insanlarından biri. Çok keyifli geçen ders periyodundan sonra sınava ilk girişimde sadece istediğim puanı almakla kalmayıp güzel anılar da biriktirdim. Bilin ki kurs bittikten sonra bile sınava girene kadar sizinle alakadar olunacak ve çalışmalarınız takip edilecek. IELTS sınavına girdiğimde Sera Hoca’nın verdiği tekniklerin ne kadar yerinde olduğunu fark ettiğimi de belirtmek isterim. Beni hayallerime bir adım daha yaklaştıran emeklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.

İlke Ü.
İlke Ü. (iulker@ziraatbank.com.tr)
 

Öğrenci mi? Biz mi? Sera hanım ile ilk günden itibaren çok sıcak bir ilişki kuruyorsunuz ve buna öğrenci-öğretmen ilişkisi demek haksızlık olur. Çünkü Sera Hanım gerçekten, içten size eğiliyor ve sizi ve taleplerinizi anlamaya çalışıyor. Ben de ielts ile ilgili sadece bir yabancı dil sınavı olduğu dışında bilgi bilmez iken başka arkadaşların yorumları sayesinde Sera Hanım’a ulaştım ve anlıyorum ki internet gerçekten iyi bir iletişim aracı. Sera hanım hakkında yazılanlar abartıdan uzak ve oldukça gerçekçi çıktı ve ben de kendi görüşlerim ile pekiştirmek istiyorum durumu, bizden sonraki arkadaşlara faydalı olması açısından.

Başta da dediğim gibi sıcacık bir gülümseme ile hemen içinize işliyor Sera Hanım, sizin sıkıntılarınızı, kaygılarınızı, hedeflerinizi iyi analiz edebiliyor ve ilerleyen zamanlarda bunlarla ilgili ‘kişisel’ koçluk yaptığını da görebiliyorsunuz. Sınav ile ilgili genel bir tablo çizdikten sonra her adımda dediklerinin nasıl çıktığını, uygulamayı iyi kavramış iseniz nasıl başarınızın arttığını ve aslında hiç korkulacak bir tarafı olmadığını görüyorsunuz sınavların. Tek yapmanız gereken onu dinlemek ve ödevleri zamanında yapmak J Sera hanım sistematiği diye kitaplar çıkartılmasını şiddetle tavsiye ederim.

 Sevgi ve saygılarımla

Sevgi G. (sevgi8400@gmail.com)
 

Sera hocanın IELTS dersine itiraf edeyim ki çok ön yargılı başlamıştım, hatta aklımda başka bir hoca ismiyle araştırmaya başlamışken günleri uymadığı için mecbur kalıp Sera hocanın grubuna dahil olma kararı verdim. Gencecik bir hocayla bu kadarcık sürede bir şey öğrenileceğine, hatta öyle söyledikleri gibi bu kadarcık sürede çalışırsam en az 1 puana kadar arttırabileceğime falan da zerre inanmıyordum. Üstelik bu güne kadar tonla kursa gittim, tonla vaat dinledim, o pahalı ve uzun süreli kurslarla bile olmuyorsa bu hocayla "ZOR" dedim kendime. 

 

Özetle; çok net söylüyorum mecburiyetten bir umut (sırf denememiş olmamak için) başladığım kurstan bu fikirlerimi itiraf edip, özür dileyerek ayrılacağım aklımın ucundan bile geçmemişti. Evet özür diledim! Çünkü adam gibi çalışmadığım halde tam 1,5! yanlış duymadınız overallda tam 1,5 puan arttırdım. Hepsinden öte yapabileceğime inandım! Bu sınavın korkulduğu kadar "öcü" olmadığını, doğru elde, doğru çalışma stratejisiyle mucizeler yaratılabileceğini, her kursun size "müşteri" gözüyle bakmayacağını gördüm. Ayrıca bir dost kazandım! Sera hoca öğrencilerinin her birine dost olmayı başarabilen biri, kursunuz biter, O peşinizi bırakmaz; "ne yaptın, kaç aldın, ne çalıştın?..." Hiç bir sorumluluğu olmadığı halde her daim eli üzerinizdedir. 

 

Verdiğim parayı son kuruşuna kadar helal ettiğim tek kurs onun dersi. Hayatta verdiğim en doğru kararlardan biri olacağını tahmin bile edemezdim. Şuan bir pilot adayıyım ve bana puandan çok hayallerimi kazandırdığı için hocama nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. İyi ki varsın Sera hocam!

Sevgi G.
Gülçin K.
Gülçin K. (glckarakurt@gmail.com)
 

İngilizceme güvenmeden Toefl a hazırlanma kararı almam ve Sera Hoca'nın mükemmel Toefl yol haritası ile hedefe ulaşmam.. Verdiği destek ve yaptığı nokta atışlarıyla alınan mükemmel sonuçlar için Sera Hoca'ya sonsuz teşekkürler.

Dilek B.
Dilek B. (dilekbogus_87@hotmail.com)

 

Toefl Kursunun 5,5 hafta süreceğini öğrendiğimde korkum daha da artmıştı. 5,5 haftada ne yapılabilirdi ki! İmkansızı başarmak nasıl oluyormuş açık ve seçik gördüm, öğrendim. Eğer sizinle bıkmadan usanmadan uğraşan, eksiklerini gören ve üstüne giden, sadece bilmediklerinizle değil psikolojinizlede uğraşan bir Sera Hoca varsa, Toefl için 5,5 hafta yeter! Aslında Toefl Sera Hoca'nın taktiklerinden oluşan bir sınavmış ve sonuç inanılmazmış:) Teşekkürler Sera Hocam..
 

Ferit
Ferit S. (ferit.sayin@outlook.com)

 

Eğer İELTS'de basarılı olmak istiyorsanız , Sera hoca bu işte tartışılmaz bir numara hem engin deneyimi hem de öğrencilerine yardımcı olmasıyla İELTS 'de başarılı olabilirsiniz. Hersey için teşekkür ederim Sera hocam . :)

Aybuke B. (aybukebasim@gmail.com)

 

Hukukçular için yabancı dil her zaman bir problem olmuştur. Akademisyen olmak isteyen bir hukukçu olarak, arzu ettiğim dil puanını almak benim için de bir sorun olmuştu. Pek çok kez bu doğrultuda hevesle başladığım çalışma hikâyelerim başarısızlıklarla sonuçlanmıştı. Tam da umudu kesmişken Sera Hocayla tanıştım. Birlikte çok çalıştık, çalışmalar esnasında hedefe ulaşmak benim davamdan çok Sera Hoca’nın da davası olmuştu adeta. Onun yol göstericiliği sayesinde, bu konuda artık benim de bir başarı hikâyem var. Akademisyenlik yolunda ilk adımı atmam için gereken puanı almış bulunmaktayım. Bu başarıda, Hocamın bana verdiği eğitim, yönlendiricilik ve motivasyon temel belirleyici olmuştur. Kendisine şükran borçluyum.

Eren K. (erenkaya_1453@hotmail.com)

 

Hazırlık öğrencisiyim, yıllarca İngilizce yüzünden sıkıntılar yaşadım. Bu süreçte değişik yerlerden yardımlar aldım ancak hiçbir ilerleme sağlayamadım. Hazırlıktan kalmam ile okulu bırakmaya kadar varan düşüncelerle boğuşurken ailem son bir şans daha verdi ve bu sırada AEC de kurs almaya başladım. Sera hocamın güler yüzlü tavrı ve azminin bana çok faydası dokundu. Sürekli beni takip halinde tutarak İngilizceyi benim için sorun olmaktan çıkarttı. Sera Hocama çoookkk teşekkür ediyorum.

Şeref Can Ö. (serefcanozkaya@gmail.com)

 

IELTS kursumuzda Sera Hocamızın sınav hakkında verdiği taktikler ile sınav zamanını iyi değerlendirme, reading passagelarında gereksiz yerleri atlama gibi sınav esnasında zamanı kullanma açısından çok şey öğrendik. Verdiği ödevlerde ki yaptığımız yanlışlara nelere dikkat etmemiz gerektiğini söyleyerek yanlış sayımızı düşürmede yardımcı olmuştur. Essaylerimizi kurs bittikten sonra da takip etmesi değerlendirmeleriyle ekstra emek harcamıştır. Sınavı başarıyla geçme ve ingilizcemizin ilerlemesinde emeği olan Sera Hocamıza teşekkür ederiz. Verdiği kurs çok yararlı olmuştur.

 

Deniz A. (edakturk@hotmail.com)

 

Bilkentte Cope gibi bir sınavla uğraşmak yerine IELTS sınavına girmeye karar verdim ama bu sınav şansımı da iyi değerlendirmek için disiplin şarttı, aylardır Bilkent hazırlıkta çok uzak olduğum birşey. İşte o zaman Sera Hoca’yla tanıştım. Dünya tatlısı, çok sevimli ve bir o kadar da düzenli. Daha ilk dersten çok ısındım kendisine. Her geldiğimde en içten gülümsemesiyle beni kapıda karşıladı ve ciddi anlamda düzene soktu. 1 aydan kısa bir sürede hiç aşina olmadığım  IELTS sınavına hazır hale getirdi. Tabi ki de kendiliğinden olmadı; sürekli yapılan tekrarlar ve ödevler sayesinde de hazır hale geldim. Birebir ilgisi size güven veriyor canım hocamın, çok çok teşekkür ederim kenidisine, iyi ki tanımışım onu.

Eğer siz de bizi tercih ederek, kendi gelişiminizin yukarıda mevcut gurur kaynağımız olan başarı hikayeleri arasında yer almasını istiyorsanız hemen bizimle irtibata geçin. Planladığınız gelecekte hayallerinizi gerçekleştirmeniz için yardımcı olalım!

IDP_ReferralAgent_JPGHR.jpg
bottom of page