top of page

En iyiyi hedefleyen öğrencilerimize yönelik kurslar

Alanlarımız

 

TOEFL

(Test of English as a Foreign Language)

 

Ana dili İngilizce olmayanların İnglizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır.

 

TOEFL Sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik belgesi olarak kabul etmektedir.

 

Sınav, bilgisayar üzerinden gerçekleştirilmekte olup, reading başta olmak üzere bireylerin; listening, speaking ve writing yeteneklerini ölçmeye yönelik hazırlanmıştır. Toplamda 120 puan üzerinden değerlendirme yapan sınav için hedeflenen puan kurumdan kuruma farklılık göstermektedir. Bunun yanısıra TOEFL IBT sınavı her ay ortalama 2 veya 3 kez düzenlenmektedir ve ücreti 185 dolardır.

Advaced English Centre (AEC) bünyesinde en fazla 5 kişilik butik gruplar dahilinde, 32 saatlik bir kurs programı uygulanmakta olup talebe bağlı olarak özel ders imkanı da mecvuttur.

 

TOEFL kurs programımız sınav içeriği, bölümlere dair soru teknikleri ve bu tekniklerin pekiştirilmesi amacıyla yoğun pratik uygulamasına dayanmaktadır. Pratiklerdeki temel amaç ise öğrencinin zayıf olduğu bölüm ve/veya soru tiplerini tespit etmek ve bu eksiklikleri kapatmaktır.

Derslerimiz içeriğe göre sınıf ortamında ve pc üzerinden gerçekleştirilmekte olup, ders materyalleri Advanced English Centre tarafından ücretsiz olarak temin edilmektedir.

 

 

 

IELTS

(The International English Language Testing System)

 

IELTS, British Council, University of Cambridge ve International Development Programme of Australian Universities tarafından geliştirilen bir dil sınavıdır. İngiltere, Avusturalya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkedeki yüksek öğretim kurumlarına giriş ve Türkiye’de bazı üniversitelerin hazırlık sınıflarından muaf olmak amacıyla yararlanılan bir sınavdır. IELTS Genel (General) ve Akademik (Academic) olmak üzere ikiye ayrılmakla beraber yüksek öğrenim için geçerli olan sınav Akademik IELTS'tir. Kağıt üzerinde (Paper based) yapılan IELTS sınavı listening, reading, writing ve speaking olmak üzere 4 bölümden oluşur ve toplamda 9 puan üzerinden değerlendirilir. Hedeflenen puan her bir kuruma göre farklılık göstermektedir.

 

Advaced English Centre (AEC) bünyesinde IELTS Sınavına yönelik en fazla 5 kişilik butik gruplar eşliğinde, 30 saatlik bir kurs programı uygulanmakta olup öğrenci isteğine bağlı olarak özel ders imkanı da mecvuttur.

 

IELTS kurs programımız sınav içeriği, bölümlere dair soru teknikleri ve bu tekniklerin pekiştirilmesi amacıyla yoğun pratik uygulamasına dayanmaktadır. Pratiklerdeki  temel amaç ise öğrencinin zayıf olduğu bölüm ve/veya soru tiplerini tespit etmek ve bu eksiklikleri kapatmaktır.

Ders materyalleri Advanced English Centre tarafından temin edilmekte olup ücretsizdir.

 

 

 

GMAT

(Graduate Management Admission Test)

 

GMAT yurtdışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren bir çok okulun yüksek lisans, MBA veya doktora yapacak öğrencilerden istediği bir sınavdır ve ETS tarafından uygulanır.

 

Sınav sayısal (quantitative - 37 soru), sözel (verbal - 41 soru) ve kompozisyon (analytical writing-1 essay) bölümleri olmak üzere 3 kısımdan oluşur ve bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir.

 

200 ile 800 puan aralığında değerlendirilen GMAT sınavı için iyi üniversitelerin bir çoğu öğrencilerden 600 ve üzerinde bir skor talep etmektedir.

GMAT için bünyemizde sadece özel ders imkanı mevcuttur.

 

 

 

GRE

(Graduate Record Examination)

 

ABD ve Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkenin İngilizce eğitim veren üniversitelerinin özellikle mühendislik ve sosyal bilim branşlarında yüksek lisans ve doktora programlarına girebilmek için gereken bir sınavdır. GRE sınavı Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanmaktadır.

Sınav General Test ve Subject Test olmak üzere iki formattan meydana gelmektedir.

GRE General Test genel kapsamlı bır sınav olup GRE sınavını kabul koşulu olarak belirlenmiş olan tüm yüksek lisans ve doktora programlarına başvuranlar tarafından alınması gerekmektedir.

GRE Subject Test 8 bilim dalında Lisansüstü öğrenim görmek isteyenlerin seçtikleri alandaki yeterliliğini ölçmek için yapılmakta, bazı öğretim kurumları General Test ile birlikte alınmasını tarlep etmektedir.

Uzaktan Eğitim - Online Sınıflar

İster işiniz dolayısıyla uzakta yaşıyor, ister eğitiminiz dolayısı ile evden çıkamıyor olun; Advanced English Centre, Ankara Ümitköy'de bulunan yerinin yanı sıra online sınıfları vasıtasıyla dünyanın her yerinde yukarıda sayılan dersleri bulunduğunuz ortama ulaştırma şansı sunuyor. Birebir veya sizin gibi bir duruma sahip olan en fazla 5 kişinin bulunduğu gruplarda eğitim imkanı yine Sera Hoca farkıyla sunulmaktadır. Yerinde eğitim uygulamamıza benzer şekilde, online çalışmalarımızda da seviye belirlemeye yönelik özel testler sınıf belirleme aşaması öncesinde size ulaştırılıp online sınıflar için durumunuz belirlenmekte ve ardında size en uygun uzaktan eğitim programı ortaya konmaktadır.

IDP_ReferralAgent_JPGHR.jpg
bottom of page